چاپ جعبه فست فود

چاپ جعبه فست فود

در رقابت تنگاتنگ بازار امروزی، بدون تبلیغات، توسعه‌ی بازار فروش و موفقیت کالا غیر ممکن به نظر می‌رسد، اکنون بسته‌بندی خود مهم ترین آگهی و موثرترین ابزار تبلیغ برای هر کالاست. بسته‌بندی با دارا بودن طراحی معنادار و متناسب با نوع کالا، همراه با درج اطلاعات مکتوب، به صورت صریح و بی واسطه پیام تولید کننده را به مصرف کننده می‌رساند و خریدار را به سمت خود جلب می‌نماید و اطلاعات و انگیزه‌ لازم را به او می‌دهد. از این رو بسته‌بندی به فروشنده خاموش شهرت یافته است.

خریداران، بیش از پیش از هر چیزی با بسته‌بندی کالا مواجه می‌شوند و این بسته‌بندی در اکثر مواقع و در طول زمان مصرف و حتی گاهی بعد از آن هم با مصرف کنندگان در تماس است. عناصر زیادی در طراحی و تولید یک بسته‌بندی به منظور جلب‌نظر خریداران و تاثیر در تصمیم‌گیری آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

بسته بندی و جعبه اختصاصی مواد غذای فست فود و رستوران می تواند یک ابزار قدرتمند بازاریابی و تبلیغاتی برای انواع رستوران ها و کسب و کارهای پذیرایی باشد. یادآوری های ظریف که از یک بسته بندی سفارشی در رستوران، یک پاکت شیک و یا صندوق بیرون می آیند، می توانند خاطره مثبت مشتریان خود را برای غذا و خدمات رستوران ، فست فود جلب کنند.

هدف چاپ نگارین اصفهان تولید محصولات با برند طراحی شما به صورت ملموس ، جهت برند سازی و توسعه کسب و کارتان است ، هدف از بسته بندی و جعبه های رستوان و فست فود، حفاظت از از مواد غذایی در مقابل هوا و عوامل خارجی ، فراهم آوردن قدرت و دوام در حمل و نقل ، بهداشت و پاکیزگی مواد غذایی ، انتقال اطلاعات برند به مصرف کننده است .

تاریخچه جعبه پیتزا

ظرف‌هایی که برای انتقال پیتزای پخته شده بود دست کم از قرن ۱۹ وجود داشته است، آشپزان پیتزای ناپولی را درون ظرف‌های چند لایه فلزی قرار می دادند و فروشندگان آن ها را به خیابان برده و می فروختند .

چاپ جعبه فست فود

سرآشپزان پیتزا سعی می‌کردند پیتزاها را در یک ظرف قرار دهند و آن‌ها را درون یک پاکت کاغذی جابجا کنند که این کار مسئله را تا حدودی حل نمود. اگرچه اغلب امکان‌پذیر نبود که در یک زمان تعداد بیشتری پیتزا درون یک بسته قرار داد. در این حالت، پیتزاهای رویی بر روی پیتزاهای دیگر ریخته و خراب می‌شدند.

البته اکنون کلیه پیتزا فروشی ها در حال طراحی و چاپ جعبه های مخصوص هستند ولی اغلب آنها از یک اصول مشابهی پیروی می کنند.اغلب بسته‌بندی‌ها برای حمل پیتزا از مقوا ساخته شده‌اند، زیرا این ماده ارزان و دارای ویژگی‌های بسیاری مفیدی است. در بسته‌بندی جعبه‌های پیتزا هم مقوای فیبر جامد و هم مقوای تک جداره راه راه (کرکره‌ای) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای کلیه فست فود ها اعم از اسنک، پیتزا، قارچ سوخاری و سیب زمینی و کنتاکی و … باید جعبه هایی با طراحی های متفاوت از نظر ابعاد و جنس های متفاوت چاپ شود که باید در این طراحی وزن خوراکی و نوع آن مورد توجه باشد در چاپ نگارین اصفهان این انواع طراحی و چاپ انجام می شود.

چاپ جعبه فست فود باید حتما روی مقوا گلاسه ضخیم انجام شود چون به علت دمای بالای خوراکی باید استحکام جعبه هنگام استفاده حفظ شود و علاوه بر آن رطوبت فست فود باعث خراب شدن جعبه می شود و کلیه مقواهای استفاده شده برای جعبه فست فود باید بهداشتی باشد و موادی مثل یووی روی آن زده نشود که هنگام استفاده بوی بد آن ممکن است آزاردهنده باشد. نکته دیگر در چاپ جعبه های فست فود این است که جعبه باید تقریبا عایق بوده و بتواند دمای گرم فست فود را حفظ کند و در مدت کوتاه ارسال، غذا سرد نشود.

البته برای پیتزا از مقوای دوبلکس بهداشتی استفاده می شود که با سایر جعبه های فست فود متفاوت بوده و دارای ویژگی های خاصی است. در ادامه آن را تشریح خواهیم کرد .

لایه زیرین که به عنوان قسمت بهداشتی روی مقوا کشیده شده و جنس آن کاغذ روزنامه است و اطلاعات کارخانه ی تولید کننده ی مقوا، تاریخ تولید، شماره های استاندارد، کد های بهداشت و گواهینامه های مربوط به تولید کننده ی مقوا روی آن چاپ می شود.

لایه دوم؛ لایه ی میانی می باشد که از مقوای بازیافتی تشکیل شده و بار استحکام مقوا را به علت ضخامت بیشتری که دارد عهده دار است، این قسمت تأثیر بسزایی در کیفیت جعبه پیتزا دارد چراکه هر چقدر مقوا بازیافتی استفاده شده در این لایه کیفیت بالاتری داشته باشد، احتمال بروز مشکلاتی از قبیل بو دادن جعبه پیتزا و امثال آن کمتر می شود .

در نهایت لایه ی سوم که لایه ی بیرونی و ظاهری مقوای بهداشتی می باشد.این قسمت با توجه به درخواست ، تحریر(کاغذ سفید)، گلاسه(کاغذ روغنی) پوشانده میشود.
برای سایر جعبه های فست فود از مقوا گلاسه و یا پشت طوسی استفاده می شود که مقوای پشت طوسی به علت مقرون به صرفه بودن کاربرد بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
چت در واتساپ
پیام خود رادر واتساپ برای ما ارسال کنید