فولدر ابزاری است که از طریق آن می توان دسته ای از اوراق و اسناد و مدارک را مرتب کنار هم نگهداری کرد یا به عبارت دیگر فولدرها همان پوشه های نگدارنده اسناد ومدارک هستند و طراحی آن به گونه ای است که اوراق اداری مانند کارت ویزیت ها، سربرگ ها و بروشورها ویا کاتالوگ ها و محصولات و دستورالعمل ها در آن قرار می گیرد.

چاپ فولدر هم می تواند یک ابزار تبلیغاتی برای شما به شمار آید تا شما بتوانید CD و کاتالوگ و مدارک خود را در آن نگهداری کنید و به مشتریان ارائه دهید. فولدرها نیز در چاپ نگارین اصفهان با متریال های کاغذ و به روش افست چاپ می شوند .کاغذ گلاسه ۲۵۰ گرم یا۳۰۰ گرم به صورت چهار رنگ هم زمان و با بهترین کیفیت چاپ می شود و در سایزهای A3 و A4 قابل ارائه است.

البته با توجه به خلاقیت طراحان چاپ نگارین اصفهان نحوه پوشه شدن  یا تیغ خوردن آن توسط لترپرس بسیار حائز اهمیت است که در شکیل بودن و زیبایی آن مؤثر است . معمولا حداقل تیراژ چاپ فولدر در چاپ نگارین اصفهان ۱۰۰۰ عدد می باشد که کمتر از این تعداد توسط چاپ دیجیتال انجام می شود که البته کیفیت افست را ندارد . معمولا روی فولدر چهار رنگ، سلفون مات یا براق الزامی است چون به زیبایی آن کمک خواهد کرد .

هم چنین این سلفون غیر از زیباتر شدن به استحکام و مقاومت آن هم افزوده شده  و به صورت طولانی مدت قابل استفاده می باشد .

چاپ فولدر

نکاتی در مورد طراحی چاپ فولدر

 نکاتی که از نظر کارشناسان مجتمع چاپ نگارین حائز اهمیت است به شرح زیر می باشد:

۱- اندازه یک فولدر باید به نسبت اوراقی که در آن قرار می گیرد طراحی و چاپ شود.

۲- انتخاب رنگ فولدر باید با رنگ سازمانی شرکت هم خوانی داشته باشد.

۳-به فولدرها می توان با طراحی در خط قالب نمایی زیبا بخشید.

۴- پس از چاپ می توان از سلفون ویا یو وی موضعی برای زیباتر شدن آن استفاده کنید.

۵-چاپ فولدر بهترین کاربرد را برای اسناد  A3، A4، A5 دارد .

۶-چاپ فولدر ممکن است جزئی از یک ست اداری شما باشد پس باید رنگ لوگو و اطلاعات اجمالی شرکت در آن رعایت شود. برای مثال یک پیمانکار در هنگام تحویل اسناد و مدارک مربوط به یک پروژه آنها را در داخل یک فولدر قرار داده تا علاوه بر داشتن ظاهری بهتر وآراسته ، سایر توانمندی های امکانات خود را به طور غیرمستقیم در معرض دید کارفرما قرار دهد.

۷- چاپ نگارین اصفهان قالب های فولدرهای خود را به گونه ای طراحی می کند که اجزای آن در همدیگر قفل گردیده و بدون نیاز به چسب صحافی ظاهری زیبا پیدا کند و وضعیت پایداری داشته باشد. معمولا یک جای CD ویا ویزیت هم در آن قرار دارد که خیلی در معرفی ما به مشتری تاثیر دارد.

۸-هم چنین در چاپ نگارین اصفهان چاپ پشت و رو برای فولدر انجام می شود.

۹- این نوع چاپ باعث می شود که خلاقیت در این نوع افزایش یابد.

۱۰- در چاپ فولدر می توان دو لت بودن آن را هم رعایت کرد که این برای نگهداری طولانی مدت مفید بوده و کسب و کار موفق را در پی خواهد داشت.

۱۱-برای ارائه پروپوزال های خود هم می توان از فولدر استفاده کرد.

۱۲- چاپ نگارین اصفهان برای چاپ این نوع پوشه ها و یا فولدرهای تبلیغاتی محدودیتی در تعداد لت، شکل و یا سایر تم ها ندارد فقط گرماژ بالای مقوا مهم است، بقیه آن را کارشناسان انجام می دهند و خلاقیت خود را در این زمینه در معرض نمایش می گذارند.

۱۳- در صنعت بازار یابی و تبلیغات ، سازمان ها و مشاغل به دنبال روش هایی برای جذب مشتری هستند که یکی از این موارد چاپ فولدر تبلیغاتی است . چاپ نگارین اصفهان در زمینه تبلیغات بازار یابی به این نکته معتقد است که این فولدر یکی از مهم ترین این ابزارها می باشد .

۱۴- اصول طراحی یک فولدر تبلیغاتی با طراحی فولدرهای سازمانی و اداری بسیار متفاوت بوده و باید در زمان طراحی ، نوع کاربرد در نظر گرفته شود.

۱۵- بعد از چاپ فولدرها، از طریق طلاکوب یا نقره کوب کردن و یا برجسته کردن آن ها می توان به زیبایی آن افزود.

مزیت های چاپ فولدر

 از مزیت های چاپ فولدر به موارد زیر می توان اشاره نمود:

۱-روشی سریع برای تبلیغات و معرفی بازار کار

۲-نگهدرای کاتالوگ، بروشور، CD و یا ویزیت های خود در آن

۳-مقاوم بودن و امکان استفاده مکرر از آن

۴-مکان طراحی و چاپ اختصاصی انواع فولدر

۵-حفاظت از برگه ها و اسناد اداری شرکت در برابر آسیب و صدمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
چت در واتساپ
پیام خود رادر واتساپ برای ما ارسال کنید