چاپ لمینت اصفهان

چاپ لمینت اصفهان

چاپ لمینت اصفهان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجتمع چاپ نگارین به مشتریان عزیز ارائه می شود. برای آشنایی با این فرآیند تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

به فرآیند کشیدن روکش بر روی هر سطحی که چاپ داشته باشد لمینت گویند. در صنعت چاپ یک لایه نازک از جنس پلاستیک که می تواند یک رو یا ۲ روی کاغذ را بپوشاند لمینت کردن می گویند.

استفاده از لمینت یا سلفون به منظور ماندگاری بالای کاتالوگ – ویزیت و یا بروشور است که در برابر رطوبت و یا بقیه عوامل از چاپ محافظت می کند و در نهایت یک جلوه و زیبایی هم به آن می دهد و هنگامی که بر روی یک گلاسه ۲۰۰ گرم یا ۳۰۰ گرم چاپ می زنیم اگر یک سلفون براق هم روی آن بزنیم شکل و رنگ و کیفیت اصل طرح مشخص تر می شود. البته چاپ نگارین تلاش دارد کیفیت محصولات چاپی خود را با لمینت کردن و یا سلفون کردن افزایش دهد. سلفون یا به صورت چسبی می باشد یا حرارتی که در نوع حرارتی کیفیت بهتری دارد ولی مقرون به صرفه نیست و چاپ نگارین در کارهای چاپی خود از هر دو نوع استفاده می کند.

البته سلفون موضعی هم نوعی از این فرآیند است که به صورت مقطعی مثلاً روی نوشته ها یا لوگوی شرکت یک حالت برجستگی ایجاد می کند که این خود بابت گیرایی و جذاب شدن طرح می شود که البته این کار نیاز به یک کلیشه و طراحی دارد. هزینه خود متریال سلفون به میکرون – اندازه و نوع جنس سلفون دارد.

سلفون یا لمینت به صورت مات و براق و موضعی انجام می شود که سلفون مات به دلیل جلوه نیز گران تر بوده و در مورد کارت های ویزیت در هر چند نوع استفاده می شود . چاپ نگارین تجربه استفاده از سلفون مات، براق و موضعی را دارد که البته استقبال بیشتر از سلفون و لمینت براق است. در اصفهان معمولاً شیت ویزیت های لمینت و سلفون براق زودتر پر می شود.

یکی از عیب های بزرگ سلفون این است که در محیط زیست تجزیه نمی شود.

چاپ نگارین به دلیل همین موضوع زیاد اصرار بر سلفون یا لمینت کلیه کارهای چاپی اش را ندارد. معمولاً کارهایی که نیاز به ماندگاری زیاد دارند از این کار استفاده می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
چت در واتساپ
پیام خود رادر واتساپ برای ما ارسال کنید