لیتوگرافی اصفهان

لیتوگرافی اصفهان

مجتمع چاپ نگارین در راستای اعطای برترین کارهای چاپی و تسریع در انجام کار، مجهز به یک واحد لیتوگرافی اصفهان مدرن است. وظیفۀ اصلی واحد لیتوگرافی این است که بعد از تأیید نهایی طرح‌ها از آتلیۀ گرافیک، تفکیک رنگ‌ها را بر اساس ۴رنگ اصلی (قرمز، آبی، زرد و مشکی) انجام دهد و نوع کاغذ را برای چاپ مشخص کند. در مرحلۀ بعد، پلیت برای آماده‌سازی مراحل چاپ، آماده می‌شود. به همین روی، مؤسسۀ چاپ نگارین مجهز به دستگاه‌های مدرن لیتوگرافی است

لیتوگرافی اصفهان فرآیندی است که طی آن صفحه هایی از جنس آلومینیوم ساخته و از این صفحات در چاپخانه برای چاپ استفاده می کنند . البته با وجود Plate seter دیگر نیاز به چسباندن آن پرینت روی تلق صفحه نیست . در واقع Plate seter یک دستگاه پرینت زینک است که بعد از پرینت با محلول ظاهر می شود.
زینک هایی که در چاپخانه برای چاپ استفاده می شود بعد از چاپ با بنزین تمیز می شود که مرکب روی ان باقی نماند و بعد با مایعی به نام صمغ روی آن پوششی می دهند که در آینده ( یکسال ) اکسید نشود و بتوان تجدید چاپ انجام شود.
در لغت لیتوگرافی از دو واژه لیتو و گراف ساخته شده که لیتو به معنای سنگ و گراف به معنای حک کردن است. چاپ نگارین در زمینه لیتوگرافی مجهز به بهترین Plate seter و دستگاه ظهور زینک می باشد به گونه ای که هیچ زمینه و یا خطوط اضافی در زینک نباشد و چاپ نگارین کلیه زینک های چاپی را بعد از چاپ بایگانی کرده و با توجه به نگهداری مطمئن که باید زینک به دور از نور باشد و یا رطوبت به آن نرسد که اکسید نشود تا یک سال و یا برخی اوقات تا ۲ سال از یک زینک چاپ گرفته و هیچ نقصی در آن وجود نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
چت در واتساپ
پیام خود رادر واتساپ برای ما ارسال کنید