طراحی لوگو

لوگو چیست ؟

لوگو یک نشانه گرافیکی است که می تواند به اشکال و صورت های مختلف بسته به سلیقه طراح برای معرفی یک برند استفاده شود. لوگو توسط افراد و یا شرکت های تجاری و سازمان ها استفاده می شود تا با این روش نوع خدمات، اهداف، شغل، محصول و کیفیت آن را سریعتر به مخاطب معرفی بکنند.
اگر یک لوگو شرایط منحصر به فرد بودن، خلاقیت و زیبایی خود را داشته باشد باعث می شود در اذهان حک شده و ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب داشته باشد که این یکی از مهم ترین شرایط پیشرفت کارخانه، شرکت و….. می باشد .

مجتمع چاپ نگارین اصفهان با استفاده از تیم طراحی مجرب خود آماده هر گونه همکاری جهت طراحی لوگو و چاپ آن برای واحدهای تولیدی، صنعتی و ….. می باشد تا بتوانند محصولات خود را با بهترین و راحت ترین شکل ممکن به مشتریان خود عر ضه نمایند .

انواع لوگو :

لوگو را می توان بر اساس عناصری که در طراحی آن استفاده می شود به ۳ دسته تقسیم کرد:
۱-تصویر: دراین لوگو برای طراحی از تصویر استفاده می شود .
۲-نوشتار: دراین لوگو برای طراحی از نوشتار استفاده می شود.
۳-تصویر و نوشتار: در این حالت برای طراحی از تصویر و نوشتار استفاده می شود.

ویژگی های یک لوگوی خوب:

۱-خلاقیت در اجرا و فرم
۲-باید منحصر به فرد و قابل ثبت باشد .
۳-باید بتواند یک ارتباط دو طرفه و درست بین صاحب لوگو و کار یا تجارتی که با آن سروکار دارد برقرار کند.
۴-باید بتواند معنا و مفهوم خود را به سرعت به مخاطبان خود برساند.
۵-باید ماندگار و طولانی باشد و در طول زمان با کسب و کار و تجارت شما پیشرفت پیدا کند و ماندگاری خود را از دست ندهد.
۶-باید از نظر طراحی آنقدر قدرتمند با شد که بتوان به راحتی و بدون هیچ مشکلی در وب سایت ها بصورت آنلاین ویا هنگام کارهای چاپی استفاده نمود.
۷-ساده و شیک باشد .
۸- باید بتواند به خوبی فعالیت شرکت را نشان دهد.
۹- امکان تغییر سایز داشته باشد و با تغییر سایز ظاهر آن به هم نریزد .
۱۰-یکی از خصوصیات و مشخصه های یک لوگوی خوب این است که قابلیت تک رنگ شدن داشته باشد به این صورت که اگر از حالت رنگی خارج شد و پرینت سیاه سفید شد زیبایی خود را از دست ندهد و با همان قدرت رنگی بودن مفاهیم را منتقل کند چون نیاز است لو گو روی بعضی مقوله های چاپی شما به صورت تک رنگ باشد و این نکته باید در آن رعایت شود.

توصیه مجتمع چاپ نگارین اصفهان به کارخانجات، شرکت ها و …..
در انتخاب طرح لوگو برای شرکت یا برند خود نهایت دقت را داشته باشید وبه زیبایی، کارآمدی و خوانایی آن توجه کنید زیرا نقش لوگو در ایجاد ارتباط با مخاطب محبوبیت و انتقال مفاهیم برند شما نقش کلیدی و پر اهمیت دارد.

لوگو چیست ؟هدف لوگو چیست:

هدف اصلی لوگو نشان دهنده هویت می باشد که بسیار حائز اهمیت می باشد.لوگو در طول زمان ممکن است تغییرات زیادی داشته باشد اما برای دائمی و همیشگی بودن آن مهمترین هدف هویت فرد، محصول، کسب و کار و یا خدمتی است که برای آن لوگو طراحی می شود.

چرا شما به لوگو نیاز دارید:

اگر شما یک لوگوی حرفه ای و خوبی داشته باشید باعث افزایش اعتماد، افزایش مشتری و …. خواهد شد.وقتی که افراد سعی می کنند که یک کسب و کار را به یاد آورند معمولا اولین چیزی که به یاد می آورند لوگو می باشد چون شکل ها و رنگ ها همیشه روی مغز انسان تاثیر می گذارد وباعث می شود راحت تر فرآیند ها را به یاد خود بسپارد .

وقتی که شما یک لوگوی منحصر به فرد و عالی داشته باشید به راحتی قابل تشخیص هستید و افراد می توانند به راحتی شما را به یاد بیاورند و بار دیگر از محصولات شما استفاده نمایند و یا حتی به دوستان خود معرفی کنند .

لوگو چیست ؟

لوگو یک نشانه یا علامت گرافیکی است که می تواند به اشکال و صورت های مختلف بسته به سلیقه طراح برای معرفی یک برند استفاده شود. برای خلق یک لوگو می توان از یک سمبل یا نوشته یا ترکیبی از هردو استفاده کرد و یا از اشکال مربوط به آن شغل استفاده کرد و یک لوگو ابداعی طراحی کرد. البته بر همین اساس لوگوها به ۱تصویری۲ نوشتاری و۳ ترکیبی تقسیم می شوند.و نکته مهم در همه انواع لوگو انتقال مفهوم می باشد که این انتقال باید هم سریع باشد هم زیبا و هم هوشمندانه به این صورت که لوگو در ذهن مخاطب نقش ببندد.

برای طراحی یک لوگو می توان از سمبل یا ترکیبی از تصویر و نوشته استفاده کرد. قبل از اینکه به سراغ لوگو و طراحی آن برویم بد نیست یک تاریخچه مختصر از آرم ویا لوگو بدانیم. در واقع لوگو یا آرم یک پدیده ای است که پیشینه آن به زمانی که انسان ها بر روی سنگ ها نقاشی می کشیدند بر می گردد در حقیقت کلمه آرم ریشه ای یونانی دارد و این لوگوها در سکه های به جا مانده از ایام قدیم نشانه های استفاده شده بر روی حیوانات می باشد.

لوگو در واقع مقوله ای است برای نشان دادن چیستی هویت یک کسب و کار،که بایدبه مخاطب نشان داده شود.با لوگو می توان به افراد فهماند شما در شرکت یا بنگاه اقتصادی خود مشغول چه کاری هستید ؟فلسفه لوگو باید حاوی کسب وکار شما باشد .

به عنوان مثال هنگام طراحی لوگو برای یک دندانپزشک باید از شکل دندان، فرم دندان ، خط لبخند و یا سمبل هایی که این اشکال را تداعی می کند استفاده کرد. در طراحی یک لوگوی خوب باید یک خلاقیت خاصی وجود داشته باشد به گونه ای که در یک نگاه بتوان هویت آن کار را از لوگو استنباط کرد.

در بسیاری از موارد تصویر لوگو اولین چیزی است که با شنیدن یک نام به ذهنتان می رسد. به عنوان مثال کوکاکولا، نایک، اپل و شرکت های غیره. هر شرکت یا مؤسسه ای برای بهتر شناخته شدن نیاز به طراحی لوگو دارد . خاص بودن طراحی لوگو بسیارحائز اهمیت است.

 یک لوگوی خوب باید یک اختصاری از اسم برند را در خود داشته باشد.لوگو می تواند بر اساس بازار هدف خود طراحی شود مثلا اگر یک کسب و کار مربوط به کودکان است در طراحی لوگو آن باید از تصاویر و اشکال کارتونی یا عروسکی استفاده شود. به عبارت دیگر آرم یک عنوان گرافیکی نیست، بلکه فقط یک نشانه و یا تصویر گرافیکی ساده ای است که هر کس با دیدن این نشانه یا آرم تشخیص می دهد مربوط به چه عنوانی است.

به زبان ساده، لوگو یک نماد مختصر از نام به همراه اشاره به حوزه کسب و کار، برای حک شدن در ذهن مخاطبان است. اگر شما همین الان به اطراف خود نگاه کنید به راحتی ۴ یا ۵ لوگو را مشاهده خواهید کرد و همین موضوع برای اثبات اهمیت طراحی لوگو کافی است.

طراحی لوگو

به طور کلی می توان گفت در لوگو ۱۰۰درصد خلاقیت به کار می رود ولی در آرم بین ۵۰ تا ۷۵ درصد خلاقیت به کار می رود. چاپ نگارین اصفهان، معتقد است اولین و مؤثرترین گام برای معرفی یک برند طراحی لوگو می باشد. در اینجا بد نیست معنای تحت الفظی لوگو و آرم را هم بدانیم .آرم یک کلمه فرانسوی است که اولین بار توسط طراحان گرافیکی استفاده شده و به معنی نشانه می باشد .

لوگو یک واژه لاتین است  به همان معنی آرم، نماد و یا نشانه و نشان واره .طراحی هرلوگو باید منحصر به فرد باشد مثلا اگر برای یک اسباب بازی فروشی لوگویی طراحی می شود باید با سایر رقبای آن متمایز شود.

تفاوت آرم و لوگو در این است که در آرم نمادهای گرافیکی کمتر استفاده می شود ولی در لوگو سمبل های گرافیکی زیادی وجود دارد.

 لوگو عصاره و درون مایه یک کسب و کار موفق است . به بیان زیباتر می توان گفت: یک لوگوی خوب باید اینقدر خلاقانه طراحی شود که کمتر از چندثانیه بعد از دیده شدن در ذهن مخاطب جاودانه بماند . در واقع می توان گفت لوگو یکی از مهمترین عوامل شناسایی برند است.

اهمیت وجود یک لوگوی جذاب و قدرتمند برای یک کسب و کار مانند اهمیت بنزین برای حرکت خودرو است. در طراحی یک لوگوی خوب ترکیب حروف ، نشانه ها ، سمبل ها ، تصاویر و اشکال گرافیکی مهم است در حقیقت هنر طراحان برای طراحی لوگو ترکیب همین آیتم هاست که در چاپ نگارین اصفهان  ترکیب این آیتم ها به بهترین شکل ممکن رعایت می شود.

لوگوها چهره کسب و کار ، محصول و خدمات شما هستند. وقتی شما سعی دارید یک شرکت را بیابید غالبا چیزی که در ذهن شما نقش می بندد لوگو است. لوگو باعث می شود که برند قابل تشخیص باشد.

ماندگاری یک لوگوی خوب مثل ماندگاری امضاء شما در ذهن مخاطب است ویک لوگو خوب باید بتواند مفهوم را در سریع ترین زمان ممکن القا کند .

جیکوب کاس یکی از گرافیست‌های مطرح دنیا در خصوص طراحی لوگو چیست می‌گوید: لوگو‌ها همانند انسان ها هستند، انسان ها ترجیح می دهند که به جای یک عبارت توصیفی گیج کننده و فراموش شدنی با اسم خود صدا زده شوند. بنابراین می‌توان گفت که لوگو ها نباید توصیف کننده کاری که یک کسب و کار خاص انجام می دهد باشند، بلکه باید هویتی قابل شناسایی و ماندگار در ذهن ایجاد کنند.

طراحی لوگو

 

مهم ترین ترین ابزار تعیین هویت برای هر تجارت لوگو است ، زیرا تقریبا روی تمام محصولات چاپی شما اعم از کارت ویزیت سربرگ ،یادداشت، پاکت ظاهر شده و نقش بسزایی در معرفی شما به مخاطب دارد، پس در طراحی لوگو بیش از سایر طراحی ها باید وسواس به خرج داده و بهترین ایده را پیاده سازی کنید، ما در چاپ نگارین اصفهان با کادری مجرب در زمینه طراحی لوگو این مهم را برای شما انجام می دهیم.

برای کلیه کسب و کارها طراحی لوگو از مهم ترین موضوعات است و باید زمان و هزینه مشخصی به آن اختصاص یابد و این باعث می شود که مثلا یک لوگو مثل شرکت اپل سال ها باعث ماندگاری شرکت و جاودانه شدن آن شود در طراحی یک لوگو می توان از نوع فونت نوشته شدن اسم شرکت شما یک نماد منحصر به فرد و فوق العاده ساخت که این دقیقا هدف طراحی لوگو است.

برای انتخاب رنگ لوگو، باید به ماهیت برند تجاری توجه شود؛ برای مثال رنگ قرمز برای کسب و کارهای سرشار از انرژی و جسارت مناسب است. رنگ سبز، طبیعت و رشد و آبی، آرامش را القا می کند.

گاهی اوقات گرافیست ها سعی در رمز گذاری در لوگو دارند که این امر زیاد جالب نیست چون ممکن است باعث زیبایی لوگو شود ولی ماندگاری آن کم می شود و مخاطب نوع کسب و کار یا پیام شما را درک نمی کند البته رمز گذاری ساده بد نیست که مخاطب را کنجکاو کند که چند دقیقه ای روی آن تأمل کند.

شکل ها و رنگ ها همیشه روی مغز انسان تأثیر می گذارد و باعث می شود راحت تر فرآیندها را به یاد بسپارد. این بدان معناست که اگر لوگوی شما منحصر به فرد باشد و به راحتی قابل تشخیص باشد فرد می تواند به راحتی شرکت شما را به یاد بیاورد و بار دیگر هم از محصولات شما استفاده کند و شما را به دوستان معرفی کند.لوگو انتظارات شرکت را نشان می دهد و اگر نتواند مردم را جذب کند زمان و پول هدر می رود و مخاطب به مشتری تبدیل نمی شود .

بسیاری از شرکت ها در جهان، فرصتی کوتاهی برای جذب مخاطبان دارند. اگر یک لوگو نتواند در دنیای دیجیتال امروز مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهد؛ مخاطبان سریع به جای دیگری می روند. برخی از صاحبان کسب و کار که در ابتدای شروع کار خود اگر یک لوگوی ارزان و مبتدی استفاده می کنند از میزان تاثیر اولین ارتباط، که در ذهن مخاطب ایجاد می شود بی خبر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
چت در واتساپ
پیام خود رادر واتساپ برای ما ارسال کنید