چاپ تراکت اصفهان

چاپ تراکت اصفهان

تراکت تبلیغاتی معمولا برگه‌ای چاپی شده است که برای جلب توجه مردم به رویدادی خاص، خدمات، ایده یا محصولی به کار گرفته می‌شود. تراکت معمولا پیام خیلی ساده‌ای در خود دارد که به راحتی منتقل می‌شود. این روش تبلیغاتی اندازه‌ی ثابتی ندارد و می‌تواند در هر اندازه‌ای انتشار یابد. یک تراکت ممکن است یک رو یا دورو باشد که البته در این مورد الزامی نیست ولی تراکت دو رو بهتر است.

تراکت یک واژه فرانسوی است که به عنوان یک تبلیغ آنی استفاده می شود و معمولا برای بیان یک خبر و یا آگاهی دادن استفاده می شود که این آگاهی دادن می تواند در یک مدت زمان مشخص و یا بابیانی مستقیم و بدون استفاده از واسطه باشد مثلا برای خبردادن یک کنسرت موسیقی می توان از چاپ تراکت استفاده کرد.

آیا شما نیز به دنبال معرفی کسب و کار خود به دیگران با حداقل هزینه ها هستید؟ یکی از خدماتی که مجتمع چاپ نگارین به مشتریان خود ارائه داده است چاپ تراکت  می باشد. شما می توانید با استفاده از چاپ تراکت و با کمترین هزینه در حجم وسیعی از شهر کسب و کار خود را معرفی کنید.

تراکت چیست ؟

تراکت ها گاهی روی در و دیوارها چسبانده می شوند . تراکت برگه ای به صورت چاپ شده و تا نشده است که برای خبر دادن به مردم برای اتفاق افتادن یک رویداد خاص یا سمینار یا ایده های استارت اپی یا معرفی محصولی خاص استفاده می شود . چاپ تراکت در چاپ نگارین اصفهان معمولا بر روی کاغذ ۷۰ گرم یا ۸۰ گرم یا ۱۳۵ گرم گلاسه در سایز ۵/۱۴ * ۲۱ انجام می شود.

چاپ تراکت تبلیغاتی در ابعاد مختلف اعم از A4وA5 یک رو یا دورو چاپ می شود و تعداد چاپ هم از حداقل ۵۰۰ عدد و یا ۱۰۰۰عدد شروع می شود که این حداقل تعداد زیاد مقرون به صرفه نیست و برای انجام تبلیغات برای شغل های مختلف باید از ۴۰۰۰عدد به بالا چاپ شود.
در چاپ نگارین اصفهان تراکت به صورت تک رنگ و یا ۴ رنگ با کیفیت افست چاپ می شود و این چاپ روی کاغذ تحریر ۸۰ گرم و گلاسه ۱۳۰و ۱۳۵گرم انجام می شود. که بهترین حالت برای چاپ تراکت ، چاپ روی گلاسه به صورت رنگی می باشد.
استفاده از تراکت تبلیغاتی مانند کارت پستال یا پوسترهای کوچک یک روش کم هزینه برای بازاریابی و تبلیغات می باشد.

تراکت روی کاغذی با ابعاد A4 و A5 چاپ می شود و تا هم نمی شود. کاغذ تراکت زیاد مهم نیست ولی همان طور که گفته شد اگر از یک کاغذ ۸۰ گرم یا ضخیم استفاده شود بهتر است . تراکت ها یا روی درها و دیوارها چسبانده می شوند یا در جاهای پر رفت و آمد، که مردم بخاطر دلیل خاصی در آن مکان دور هم جمع شده اند پخش می شود.

تراکت را هم چنین می توان سر چهار راه ها داخل ماشین داد و یا داخل منازل توزیع کرد باتوجه به پیام تراکت این توزیع متفاوت است حتی گاهی اوقات برای ارزش گذاری بیشتر به موضوع می توان تراکت را در پاکت نامه قرار داد و به دست فرد مورد نظر رساند که این نوع توزیع بهترین است.

چاپ تراکت اصفهان

تراکت ها عمر کوتاهی دارند و معمولا در جاهایی که رفت و آمد زیاد است توزیع می گردد . تراکت معمولا پس از رساندن پیام خود به مخاطبین مچاله شده و در سطل زباله قرار می گیرد!!!

تراکت در لغت به معنای تبلیغ آنی می باشد و این بیانگر این است که تراکت ممکن است برای یک اطلاعیه یا یک خبر به کاررود مثلا اعلام یک افتتاحیه یا یک جشنواره مهم . البته نحوه پخش و یا توزیع تراکت ها متفاوت است مثلا ممکن است یک تراکت به دست شخص برسد یا در منزل او ارسال شود و یا برای او پست شود البته نوع های اول در اصفهان بیشتر متداول است.

برای چاپ تراکت تبلیغاتی بهتر است طرح آن چهاررنگ باشد و روی گلاسه یا تحریر چاپ شود که این نوع در سایز A4 و A5 بسیار زیبا می شود و روی گلاسه هم دارای رخ و جلوه بهتری است. تراکت بسته به حجم اطلاعاتی که دارد می تواند دو رو یا یک رو باشد.

مطالبی که چاپ نگارین اصفهان پیشنهاد می کند در تراکت آورده شود عبارتست از:

  1. نام واحد
  2. معرفی فعالیت های شرکت
  3. امتیازات
  4. شرایط مرتبط با شرکت
  5. زمان، آدرس، تلفن،فکس و ایمیل

مزایای چاپ تراکت

تراکت ارزان ترین شکل تبلیغات است به این دلیل که روی ساده ترین کاغذ و با ساده ترین طرح چاپ می شود و به دلیل توزیع مستقیم آن طیف گسترده ای از افراد جامعه می توانند از آن استفاده کنند. چاپ نگارین اصفهان، چاپ تراکت را به عنوان ابزاری معرفی می کند که شما با استفاده از آن می توانید پیام تبلیغاتی خود را در کمترین زمان و با کمترین هزینه و در بهترین شکل به دست مخاطبان اصلی برسانید.

نکته دیگر در چاپ تراکت در چاپ نگارین اصفهان ملموس و قابل مشاهده بودن آن است به گونه ای که شما در هرجایی می توانید آن را ارائه کنید.

 چاپ نگارین اصفهان با استفاده از خلاقیت، نوع و جنس کاغذ را به گونه ای انتخاب می کند که تاثیر فوق العاده ای در ذهن مخاطب شما بگذارد.

یک شرکت یا کسب و کار حتی برای آگهی استخدام خود می تواند تراکت چاپ کند. تهیه و تولید تراکت بسیار کم هزینه است و فقط با یک دستگاه چاپ معمولی هم می توان این کار را انجام داد استفاده از تراکت در دهه ۹۰ میلادی و با باتوسعه سیستم چاپ رومیزی رونق گرفت.هم چنین در عصر حاضر با استفاده از اینترنت، مشتریان و شرکت‌های تبلیغاتی می‌توانند طرح‌های مورد نظر خود را با هم مبادله کنند و در نهایت از طریق پُست، محصول نهایی را تحویل بگیرند.

تراکت تبلیغاتی رسانه‌ جدیدی نیست. قبل از جنگ‌های استقلال آمریکا، تعدادی از مهاجرانی که از قانون تمبر (تصویب شده در سال ۱۷۶۵) ناراضی بودند، جلسات و نشست‌هایی ضد این قانون تشکیل دادند. آنها برای جلب حمایت‌ها مجبور بودند هوادارانی برای این جلسات پیدا کنند و به همین دلیل برگه‌ها و جزواتی چاپ و در بین مردم پخش می‌کردند.

در سال‌های ۲۰۰۰، بعضی از دادگاه‌ها در ایالات متحده استفاده از تراکت‌های تبلیغاتی را در بعضی مکان‌ها ممنوع کردند. بعضی از مالکین، تابلوهایی بر ملک خود نصب می‌کنند که نوشته‌ی «تبلیغات نچسبانید» روی آن دیده می‌شود. این نوشته معمولا بر روی حصارهای چوبی که اطراف محلی مسکونی را احاطه کرده‌اند یا دیوار املاکی که تخلیه هستند دیده می‌شود.

تراکت ماندگاری زیادی ندارد و ممکن است حتی بغضی از تراکت ها مستقیم به جوی آب انداخته شود البته اگر در چاپ و طراحی آن دقت شده باشد احتمال این اتفاق کمتر خواهد شد.

چاپ تراکت

همان طور که اشاره شد روش های پر هزینه تبلیغاتی دیگری نیز وجود دارد که مخاطب اصلی را مورد هدف قرار نمی دهند. چاپ تراکت هزینه های تبلیغاتی را به شدت کاهش می دهد و جزء تاثیر گذارترین روش های تبلیغاتی است.

زمانی که در یک نمایشگاهی شرکت می کنید ارائه یک تراکت رنگی گلاسه در سایز A4 و A5 می تواند نقش بسزایی در معرفی شما به کل کشور داشته باشد که چاپ نگارین اصفهان مجری کلیه امور چاپی نمایشگاهی شما بخصوص چاپ تراکت های حرفه ای در سایزها و رنگ ها و طرح های مختلف است.

چاپ نگارین اصفهان برای کسب و کارهای کوچک و گاها محلی مانند آرایشگاه ها، رستوران ها، سوپر مارکت ها که بر پایه ارائه مستقیم کالا یا خدمات استوار هستند و مخاطبان اصلی آنها ساکنین محل هستند از طریق تراکت های تبلیغاتی می تواند محصولات خود را معرفی کنند برنامه داشته و قادر به چاپ تراکت تبلیغاتی آنها با طراحی منحصر به فرد می باشد.

تراکت یکی از فاکتورهای تبلیغاتی است که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد. مهم نیست شرکت شما بزرگ یا کوچک باشد، قدیمی یا جدید باشد، مهم این است که شما بتوانید با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن آن را به مشتریان خود برسانید.

چاپ نگارین اصفهان برای چاپ تراکت های شما در سایز A4 و A5 و با تیراژهای از ۱۰۰۰ به بالا آماده خدمت گذاری است که این موضوع با تیراژهای بالا بسیار مقرون به صرفه است و باعث می شود شما تعداد زیادی از افراد جامعه را مورد هدف قرار دهید و با پخش مثلا ۲۰.۰۰۰و یا ۵۰.۰۰۰ عددی تراکت خود در منازل شهر اصفهان بازار فوق العاده ای برای خود درست کنید.

چاپ نگارین اصفهان قادر به رقابت در چاپ تراکت تیراژهای بالا با کیفیت فوق العاده و طراحی منحصر به فرد می باشد. در طراحی تراکت سعی به این است تا به گونه ای عمل شود که مخاطب به خواندن ترقیب شود که پیشنهاد چاپ نگارین در این مورد این است که در قسمت رویی تراکت از عنوان، واژه ها و عبارات مهم مانند  نام مؤسسه، شماره، آدرس و … استفاده شود و توضیحات بیشتر در پشت تراکت درج شود.

فونت نوشته ها در تراکت مهم می باشد. اگر از فونت های بزرگ در روی تراکت استفاده شود بهتر است و شما باید از دو فونت استفاده کنید چون تمایز بین مطالب مهم و عادی مشخص شود . نکته بعد قرار دادن تصاویر مناسب در تراکت است. در طراحی تراکت باید از تصاویری که جذاب است استفاده شود چرا که دید و نظر خواننده ابتدا به تصاویر جلب شده بعد به نوشته ها و توضیحات.

چاپ تراکت

انواع چاپ تراکت

چاپ نگارین اصفهان برای چاپ تراکت، کاغذهای الوان رنگی، کاغذ شومیز سفید، کاغذ کرافت نخودی، کاغذ گلاسه و یا کاغذ کتان را پیشنهاد می کند ولی همان طور که اشاره کردیم بهترین کاغذ برای چاپ تراکت خوب و با کلاس رنگی ، روی کاغذ گلاسه می باشد ، در سایزA5 چون هم مختصر و مفید بوده و هم وقت خواننده را نمی گیرد و در چند جمله با یک طراحی جذاب و رنگی شیک پیام را منتقل خواهد کرد.

البته چاپ نگارین اصفهان مشکل زمان برای چاپ تراکت رنگی روی گلاسه را حل کرده و در سریع ترین زمان مثلا یک الی دو روز چاپ تراکت رنگی گلاسه A5 و A4 را به شما تحویل می دهد.

نوع دیگر از چاپ تراکت هم هست که زیاد پیشنهاد نمی شود و تراکت تک رنگ می باشد که یا با زینک و تکنولوژی چاپ افست انجام می شود ویا با دستگاه ریسو که به صورت تک رنگ یک رو و دو رو A5 قابل ارائه به مشتری است و فقط حامل یک پیام و یا یک معرفی ساده از شما می باشد و همنانند تراکت های رنگی تاثیرگذاری چندانی ندارد ولی فوق العاده مقرون به صرفه است.

ویژگی های تراکت خوب

یک تراکت خوب تراکتی است که حاوی خبری مهم باشد و دارای یک جمله تبلیغاتی اثر گذار با بیان تصویری و نوشتاری باشد . در چاپ نگارین اصفهان به طراحی یک تراکت شکیل اهمیت داده می شود. و این مقوله مهم ترین نکته در چاپ تراکت می باشد. در یک تراکت باید از تصاویر زیبا و جذاب استفاده کرد و محتوای کنار تصاویر هم باید با تصاویر مطابقت داشته باشد تا مخاطب را مورد هدف قرار دهد و گیرایی داشته باشد.

معمولا در چاپ نگارین اصفهان یک تراکت خوب دورو چاپ میشود که یک سمت آن بیشتر تصاویر می باشد و سمت دیگر محتوا، این موضوع باعث گیرایی بیشتر و مقرون به صرفه تر شدن هزینه چاپ آن می شود .

تراکت شما باید با تراکت های دیگر به شکلی متفاوت باشد که مردم را به خواندن آن ترغیب کند و از تصاویری جذاب در آن استفاده شده باشد.
رنگ های روشن در گیرایی و اثربخشی و جذب مخاطب تاثیر بسزایی دارد.در یک تراکت خوب باید کلیه اطلاعات شما موجود باشد و درج سایت و اینستاگرام وتلگرام هم الزامیست .

پیشنهاد چاپ نگارین در این مورد این است که در قسمت رویی تراکت از عنوان، واژه ها و عبارات مهم مانند نام مؤسسه، شماره، آدرس و … استفاده شود و توضیحات بیشتر در پشت تراکت درج شود. فونت نوشته ها در تراکت مهم می باشد. اگر از فونت های بزرگ در روی تراکت استفاده شود بهتر است و شما باید از دو فونت استفاده کنید چون تمایز بین مطالب مهم و عادی مشخص شود . نکته بعد قرار دادن تصاویر مناسب در تراکت است. در طراحی تراکت باید از تصاویری که جذاب است استفاده شود چرا که دید و نظر خواننده ابتدا به تصاویر جلب شده و سپس به مطالب توجه می کند.

چاپ تراکت از کم هزینه ترین مقوله های چاپی است و به دلیل استفاده از کاغذهای معمولی شما میتوانید به تعداد زیاد چاپ انجام دهید و توزیع کنید مثلا تراکت A5 از ۲۰۰۰عد شروع میشود و به صورت ۲۰۰۰تایی قابل افزایش است چون سفارشات باید به صورت ۲۰۰۰تایی انجام شود که مقرون به صرفه باشد.

چاپ تراکت باتوجه به اینکه ممکن است شما تجدید چاپ داشته باشید یا نه متفاوت میباشد و در مواردی که شما نیاز به چاپ مجدد نداشته باشید هزینه چاپ به مراتب کمتر شده و این به دلیل استفاده از شیت های عمومی می باشد ولی اگر کسب وکار شما نیاز به شیت اختصاصی داشته باشد هزینه بیشتر می شود ولی درعوض در نوبت های بعدی چاپ هزینه زینک از آن کسر می شود البته این برای همه صدق نمی کند.

 

چاپ نگارین اصفهان قادر به طراحی کلیه تراکت های تبلیغاتی است که این نکات در آن رعایت شده باشد. شما بایک تراکت خوب می توانید در ذهن مشتری خود نفوذ کرده و این باعث ماندگاری شما خواهد شد.

اهداف چاپ تراکت

تراکت ها اهداف مختلفی دارند که می توان به هدف های تجاری یا پیام های سیاسی و اجتماعی اشاره کرد که این پیام های اجتماعی و سیاسی الان کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

تراکت‌های تبلیغاتی ممکن است توسط افراد، شرکت‌ها یا سازمان‌های غیر‌انتفاعی یا دولتی مورد استفاده قرار بگیرند. اهداف استفاده از تراکت تبلیغاتی به شرح زیر هستند:
• تبلیغ برای رویدادی مانند کنسرت موسیقی، جشنواره یا گردهمایی سیاسی یا اجتماعی.
• تبلیغ تجارتی که بر پایه‌ی فروش کالا استوار است، مانند سوپرمارکت‌های بزرگ، یا تجارتی که بر پایه‌ی خدمات است، مانند رستوران.
• انتقال پیامی سیاسی، اجتماعی یا مذهبی که می‌تواند بخشی از کمپینی سیاسی برای نامزد انتخاباتی جهت متقاعد ساختن مردم باشد.
• استخدام برای شرکت‌ها یا سازمان‌ها
گاهی اوقات هم میتوان از تراکت به صورت کارت پستال های تبلیغاتی استفاده کرد که این روش یک راه کم هزینه برای تبلیغات است و در اینجا می توان به این نکته اشاره داشت که امروزه تراکت ها بیشتر جنبه تبلیغاتی شدیدی پیدا کرده اند و ممکن است پیام خاصی را القا نکنند و صرفا تبلیغ یک واحد صنفی کوچک یا بزرگ باشند

توزیع تراکت

تراکت ها به چندین روش بین مردم توزیع می شوند:

  • بین مردم در خیابان و کوچه بازار
  • فرستادن درب منازل از طریق پست
  • انداختن تراکت داخل منازل
  • قرار دادن تراکت زیر برف پاک کن ماشین ها
  • توزیع در نمایشگاهها

تفاوت های بین تراکت و بروشور

تفاوت هایی بین تراکت و بروشور می باشد که از مهم ترین آن ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
۱ تعدادصفحات تراکت تک برگ است و بروشور چندبرگی
۲ هدف از چاپ هر کدام متفاوت است در چاپ بروشور معرفی کوتاهی از شرکت انجام می شود ولی در تراکت معرفی نداریم
۳ تراکت ها ارزان تر بوده ولی بروشور دارای هزینه چاپ بالاتری است
۴ عمر تراکت کوتاه است وماندگاری ندارد ولی یک بروشور ماندگاری دارد وممکن است مدت زمان زیادی مورد استفاده قرار گیرد

البته ابعاد استاندارد تراکت باعث شده که چاپ و تکثیر آن هم مقرون به صرفه شود نکته ای که در چاپ تراکت اهمیت دارد . رنگی بودن آن است که تأثیر زیادی در نشاندن مطلب یا افراد یا واقعه در ذهن مخاطب دارد.

چاپ نگارین در اصفهان قادر به چاپ انواع طرح های تراکت می باشد . تراکت هایی که چاپ می شود را در سراسر اصفهان و یا به صورت دستی پخش می کنیم یا بر روی جایی نصب یا می چسبانیم. از ویژگی های تراکت به ارزان بودن آن و سرعت در ارتباط با مخاطب می توان اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
چت در واتساپ
پیام خود رادر واتساپ برای ما ارسال کنید