چاپ کاتالوگ اصفهان

چاپ کاتالوگ اصفهان

کاتالوگ ها برای ایجاد رابطه بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان چاپ می‌شوند. کاتالوگ یک دفترچه و یا کتابچه کاملی برای معرفی شرکت ها است. به کاتالوگ، کالانما هم می‌گویند زیرا گاهی اوقات، یک کاتالوگ فهرست کالاهای شما همراه با ویژگی‌ها و خصوصیات آن‌ها است.

کاتالوگ یکی از ابزارهای مهم تبلیغاتی است که صاحبان کسب و کار برای معرفی محصولات و برندخود نیاز دارند از آن برای بازاریابی استفاده کنند.  چاپ کاتالوگ هر چقدر چشم گیرتر باشد مخاطبان بیشتری را به سمت خود جذب می کند. امروزه با بیشتر شدن رقبا لازمه داشتن کاتالوگ حرفه ای بیشتر احساس می شود. چاپ کاتالوگ هر چه قوی تر و حرفه ای تر باشد، می توان به پیشی گرفتن از رقبا امیدوارتر شد.

کاتالوگ اولین بار در جهان برای فروش تعدادی کتاب چاپ شد که این موضوع به سال ۱۴۹۸یا قرن بیستم برمی گردد و جزء اولین اتفاق های ممکن در چاپ کاتالوگ بود. کاتالوگ به دفترچه یا کتابچه تقریبا کاملی گفته می شود که به معرفی شرکت و یا محصول شرکت می پردازد.

قیمت چاپ کاتالوگ در اصفهان امروزه به عوامل مختلفی بستگی دارد که می توان از جمله آنها به مواردی چون ارزان بودن چاپ کاتالوگ یا فوری بودن چاپ کاتالوگ یا چاپ کاتالوگ بصورت چاپ دیجیتال یا چاپ افست اشاره کرد.

قیمت چاپ کاتالوگ در اصفهان ، یک راهنمای جامع برای محصولات و خدمات است که تمامی گزینه‌های موجود را به شکلی سازمان‌دهی شده به مشتری نشان می‌دهد. حتی در عصر کنونی که تبلیغات الکترونیکی و موتورهای جستجو گستردگی فراوانی پیدا کرده‎اند، باز هم هر کسب‌ و کار می‌تواند از کاتالوگ بهره بگیرد.

گاهی اوقات مشتریان نمی‌دانند که چه می‌خواهند بخرند و دوست دارند تمامی گزینه‌های ممکن را پیش روی خود ببینند تا تصمیم بگیرند. به همین دلیل ما همواره به مشتریان توصیه می‌کنیم که یک کاتالوگ با کیفیت زیبا برای محصولات و خدماتشان داشته باشند.

کاتالوگ دفترچه ای است که شرکت ها و موسسات و کارخانه ها و تولیدکنندگان محصول یا کالا برای معرفی کالا یا خدمات خود در اختیار مشتریان بالقوی خود قرار میدهند. از خصوصیات و مزیت های بارز چاپ کاتالوگ حرفه ای معرفی کامل خدمات و محصولات برای بهتر دیده شدن و کمک و آموزش مشتریان برای گرفتن تصمیم درست در جهت رفع نیازها می باشد .

چاپ کاتالوگ

کاتالوگ به مجموعه گردآوری شده از محصولات یا خدمت ارائه شده توسط یک شرکت یا مؤسسه با ریزترین اطلاعات مورد نیاز برای فروشنده یا واسطه آن کالا یا خدمات می گویند.

در واقع کاتالوگ برای اشخاصی است که رابط میان تولید کننده و مصرف کننده می باشند.

طراحی و چاپ کاتالوگ ها معمولاً گران تر از بروشور است و تعداد مورد نیاز چاپ می شود.

تفاوت کاتالوگ با بروشور

کاتالوگ تفاوت هایی با بروشور دارد که به شرح ذیل می باشد :

۱- کاتالوگ در تیراژ کم چاپ می شود و گران تر است و برای چاپ آن از کاغذ ضخیم تر استفاده می شود. البته ما در چاپ نگارین کاتالوگ هایی با گرم های کم هم چاپ کرده ایم ولی معتقد به رعایت اصول هستیم و سعی ما در متقاعد کردن مشتری برای چاپ کاتالوگ روی گلاسه ۲۵۰ گرم به بالا می باشد.

۲- بروشور ارزان تر است و در تیراژ بالاتری چاپ می شود.

۳- کاتالوگ در سایز A4 و A5 می باشد ولی بروشور در اکثر سایزها چاپ می شود.

تعریف دیگری از کاتالوگ وجود دارد که وجه تمایز کلی آن با بروشور را ثابت می کند. کاتالوگ به مجموعه ای صفحات مرتبط به هم گفته می شود که جهت معرفی محصولات و یا خدمات طراحی و چاپ می شود و در واقع کاتالوگ یکی از مهمترین نیازهای یک شرکت است. معمولاً کاتالوگ توسط نرم افزارهای فتوشاپ – Corel طراحی می شود.

 

 

امروزه کاتالوگ ها به صورت چند صفحه ای و دارای شکل و طرح متنوع هستند. اما در گذشته کاتالوگ ها شبیه تراکت یک برگ پشت و رو بودند.

کاتالوگ همانند بروشور ابزار بازاریابی برای رسیدن به دست مشتری است. کاتالوگ ها نوعی دفترچه هایی هستند برای آموزش و چشم اندازی در مورد سازمان ها ، محصولات و خدمات شما برای مشتریان می باشد. چاپ کاتالوگ در کسب و کار باعث می شود که مشتریان را تحت تاثیر قرار قرار دهد و اطلاعات محصول مورد نظرشان را قبل از خرید یا استفاده بررسی کنند.

در مجتمع چاپ نگارین چاپ کاتالوگ فوری با افست برای تیراژهای بالای هزار عدد انجام می پذیرد و چاپ کاتالوگ در اصفهان در این چاپخانه این امکان را داریم که ۱ تا ۲ روزه کاتالوگ را به مشتری تحویل بدهیم.

شما یک محصولی که خریداری می کنید دارای کاتالوگ است که همانند یک دفترچه ی راهنما عمل میکند و محصول را به شما معرفی میکند. در این راهنما از مطالبی سازماندهی شده و منظم استفاده می شود تا تمام ویژگی های محصول به شکل دقیق معرفی شود. تولید و چاپ کاتالوگ با کیفیت می تواند روشی برای افزایش فروش محصولات و خدمات مربوط به شرکت یا سازمان باشد.

کاغذهای متنوعی در چاپ کاتالوگ استفاده میشود که شاید میتوان گفت نیمی از هزینه ی چاپ مربوط به همین کاغذ می باشد.

ضخامت کاغذ بر حسب میکرون یا میکرومتر تعریف شده متغیر است. در چاپ کاتالوگ می توان از کاغذ با ضخامت (گراماژ) بالا استفاده کرد. در چاپ کاتالوگ های رنگی و با کیفیت عموما از کاغذ گلاسه و به صورت دو رو چاپ می شود و اگر می خواهید کاتالوگی با رنگ های بسیار زیاد چاپ کنید باید کاغذ گلاسه ای که ضخامت (گراماژ) بالایی دارد استفاده کنید.

هر چه ضخامت و تعداد رنگ کمتر باشد قیمت آن به نسبت پایین تر خواهد بود. برای افزایش مقاومت و طول عمر کاتالوگ ها از پوشش های محافظت کننده استفاده می شود. این پوشش ها از جنس سلفون مات یا براق مستواند باشد که در دو نوع برجسته یا موضعی می باشد.

چاپ کاتالوگ

اهمیت چاپ کاتالوگ

چاپ نگارین اصفهان  قادر به چاپ کاتالوگ های شما در طرح ها و سایزهای مختلف می باشدکه این موضوع به رونق بازار شما کمک خواهد کرد. کاتالوگ خوب باعث می شود مشتریان برای خرید تصمیم مناسبی بگیرند. کاتالوگ در واقع یک راهنمای جامع و کامل برای محصولات شما می باشد که از این ابزار می توانید استفاده کنید .

تعریف دیگر چاپ نگارین اصفهان برای کاتالوگ این است که، کاتالوگ کالا نامه ای می باشد که این کالانامه حاوی فهرست و کالاهای تولید شده توسط کارخانه هستند. کاتالوگ می تواند خریداران را در خرید کالای مورد نظر راهنمایی کند. هر چه کاتالوگ بهتر طراحی و چاپ شده باشد، مصرف کنندگان تصمیم راحت تری برای انتخاب کالای مورد نظر خواهند گرفت .

کار اصلی کاتالوگ معرفی اهداف و ارزش های سازمان شما است . چاپ نگارین اصفهان مجری چاپ کلیه کاتالوگ های شما می باشد که فرم بندی این کاتالوگ ها و زینک کردن آنها توسط چاپ نگارین انجام شده و کیفیت چاپ در آن بسیار مهم است که توسط چاپ افست چهاررنگ هم زمان انجام شده و با یک روکش سلفون مات یا براق و یا یو وی ساده و یا یو وی موضعی جلوه خاصی به چاپ داده خواهد شد .

کاتالوگ‌ها یکی از ابزارهای تبلیغاتی هم به شمار می‌آیند، یعنی علاوه بر رفع نیازهای مشتری، برای بازاریابی شما هم مؤثرند. از کاتالوگ‌ می‌توان در نمایشگاه‌ها، سمینارها و جلسات معرفی هم استفاده کرد.

بعد از طراحی کاتالوگ سپس کاتالوگ شما بر اساس تعداد صفحات که کم باشد و یا زیاد باشد منگنه دوبل شده ، اگر تعداد صفحات زیادتر شد توسط صحافی با چسب گرم انجام می شود.

چاپ کاتالوگ در سایز A4 ، A5 یا سایزهای دیگر انجام می شود که البته در یک کاتالوگ چاپ بسیار مهم است و طراحی نیز دارای اهمیت است . هنگام چاپ کاتالوگ  اگر از عکس استفاده شود بهتر است ولی توضیحات درباره شرکت یا سازمان یا کارخانه شما حائز اهمیت است.

کسب و کارها با توجه به هدف و نوع پیام انتقال دهنده به مخاطب جهت طراحی کاتالوگ اقدام می کنند. کاتالوگ دارای انواع و دسته بندی های مختلفی است که از مهم ترین آنها می توان به کاتالوگ های علمی، هنری و فروش اشاره کرد. بسیاری از مشتریان چاپ نگارین اصفهان به دلیل هزینه های بالای چاپ اقدام به چاپ کاتالوگ در تیراژ پایین می کنند .

ویژگی های کاتالوگ خوب

ویژگی های کاتالوگ خوب

 از نظر چاپ نگارین اصفهان یک کاتالوگ خوب  باید ویژگی هایی  داشته باشد که در ذیل به آن اشاره خواهیم کرد:

۱- باید به راحتی حمل شود.

۲-باید به همه سوالات مخاطب شما پاسخ دهد.

۳- باید متن و تصویر، توازن داشته باشد.

۴- کاتالوگ ها دارای اطلاعات کامل تری نسبت به تراکت ها و پوسترها هستند و می توانند اطلاعات بیشتری را به مخاطب القاء کنند و در ذهن مخاطب تاثیر بسزایی داشته باشند.

۵- کاتالوگ ها حتما باید به صورت چهاررنگ و منظم و مرتب چاپ و فرم بندی و صحافی شود و نحوه صحافی کاتالوگ که یکی از نکاتی است که چاپ نگارین اصفهان به آن اهمیت ویژه ای داده است.

۶-یک کاتالوگ خوب راهنمای جامع و کاملی برای محصولات و خدمات شما است که می توانید از طریق آن به مشتری خود خق انتخاب بدهید .

در یک کاتالوگ خوب، باید توضیحات کامل در مورد محصول داده شود ولی پرداختن به مطالب تکراری و زائد هم از آفت‌هایی است که ممکن است مشتری را دفع کند و باعث عدم انجام هدف اصلی شما شود.

۷-یک کاتالوگ خوب، بایستی خوب طراحی شده باشد، به این صورت که از عکس‌ها و مشخصات کالاهای شرکت، به درستی استفاده شده باشد.

در چاپ نگارین اصفهان، کاتالوگ‌ها به گونه‌ای طراحی و چاپ می‌شوند که عکس و متن با هم توازن دارد و هیچ محدودیتی در تعداد صفحات نیست و علاوه بر آن به نحوی با مخاطب ارتباط برقرار می‌کند که جواب تمام سؤالاتش را می‌دهد.

چاپ کاتالوگ

مراحل چاپ کاتالوگ در چاپ نگارین اصفهان

در چاپ نگارین اصفهان برای چاپ کاتالوگ، اولین مرحله تعیین محتوای مناسب برای کاتالوگ است. در این مرحله باید کلیدی ترین و مهمترین توضیحات مرتبط با محصول جمع آوری شود و برای درج در کاتالوگ آماده شود.
مرحله دوم، انتخاب تصویر مناسب است که برای شرکت‌های معتبر که به برند خود اهمیت می‌دهند، باید از عکسبرداری صنعتی استفاده کرد، به گونه‌ای که عکس‌هایی با کیفیت و زیبا از محصول و حتی پروسه تولید داشته باشید.

مرحله سوم انتخاب رنگ مناسب است، به گونه‌ای که برای هر شغل و کسب و کاری برای کاتالوگ رنگ خاصی مطلوب است. مثلا برای لوازم آرایشی- بهداشتی، باید از رنگ‌های تند و گرم مثل قرمز و نارنجی استفاده کرد چون، بازار هدف این محصولات خانم‌ها هستند یا برای پزشکان یا دندانپزشکان، رنگ‌های آرامش بخش مثل سبز، آبی و … را باید استفاده کرد.

در واقع، این مرحله، یکی از مهم ترین مراحل چاپ کاتالوگ است که به دلیل اهمیت آن، چاپ نگارین اصفهان در این زمینه فعالیت‌های منحصر به فردی داشته است و معمولاً به مشتریان خود در زمینه های زیر مشاوره داده ایم :
۱) انتخاب اندازه؛

۲) انتخاب کاغذ:انتخاب نوع کاغذ  هم بایستی مورد توجه قرار گیرد. در واقع چاپ کاتالوگ روی مقوای گلاسه ۲۵۰ گرم یا ۳۰۰ گرم براق یا مات، متداول ترین نوع است که اگر در گرماژ کمتر استفاده کنید، زیاد مطلوب نیست و در واقع، هرچه گرماژ مقوای شما بیشتر باشد، گرانتر شده، ولی در ذهن مخاطب تأثیرگذاری بیشتری داشته و باعث رشد و پیشرفت شرکت و کسب و کار شما خواهد شد. در نهایت باید گفت که یک کاتالوگ با طراحی خوب، وقتی به استفاده می‌آید که روی یک مقوا با ضخامت بالا و با کیفیت عالی چاپ شود.

۳) انتخاب تیراژ:چاپ کاتالوگ نسبت به زمان، به دو روش دیجیتال (فوری) و آفست (تیراژ بالا) چاپ می‌شود
۴) انتخاب روکش:معمولاً برای ماندگاری بیشتر و جذابیت کاتالوگ از روکش سلفون مات یا براق یا یووی براق یا موضعی روی کاتالوگ استفاده می‌شود و این روکش‌ها در مجموع، جذابیت کاتالوگ را افزایش می‌دهد.

۵) صحافی کاتالوگ:در این مرحله که یکی از مهمترین مراحل است، چاپ نگارین اصفهان پیشنهادهای خوبی برای شما دارد که به صحافی چسب گرم می‌توان اشاره کرد. در این حالت، ماندگاری زیادی به کاتالوگ شما بخشیده می‌شود. البته صحافی به صورت ساده و یا لوپ هم وجود دارد که آن هم در چاپ نگارین اصفهان انجام می‌شود. نکته مهم این است که صحافی کاتالوگ، قسمت پایانی و قلب مراحل چاپ کاتالوگ است و باید بیشترین وسواس و دقت در این مرحله انجام شود.
۶) بسته‌بندی و ارسال.

چاپ نگارین اصفهان معتقد به این نکته است که اگر یک کاتالوگ، خوب طراحی و چاپ شود، دو موضوع مهم برای شما تأمین می‌شود:
۱) تبلیغات؛
۲) اطلاع رسانی.
موفقیت یک کسب و کار به درست انجام شدن این دو مقوله وابسته است.

به جز نکات ذکرشده قبلی که در مورد طراحی کاتالوگ گفته شد، موضوع حائز اهمیت در طراحی کاتالوگ این است که شما باید اصول اولیه طراحی با فوتوشاپ را هم که برای سایر محصولات چاپی رعایت می‌کنید، برای کاتالوگ هم رعایت کنید.

در پایان باید اضافه کنیم که چاپ نگارین اصفهان دارای انواع طرح‌ها و نمونه‌های کاتالوگ موفق است که آن را در بازه‌های زمانی مختلف ارائه خواهد کرد.

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
چت در واتساپ
پیام خود رادر واتساپ برای ما ارسال کنید