چاپ هلیو گونه ای از چاپ است که از این نوع چاپ از کلیشه های فلزی که غالبا چدنی است و استوانه ای شکل می باشد که در طرح مورد نظر به تفکیک رنگ روی آن حک می شود و چاپ در ۴ رنگ یا بیشتر چاپ می شود چاپ هلیو گراور عموما بر روی سطوح نایلونی (ترس بافان-سلوفان-متالایز) کاربرد دارد.

موارد استفاده این نوع چاپ انواع بسته بندی ها مجلات و برچسب ها با کیفیت بالا می باشد و کلا این نوع چاپ با تیراژ پایین مقرون به صرفه نیست چون به جای زینک استوانه های چدنی استفاده می شود و درواقع تکنولوژی این استوانه ها به گونه ای است که این نوع چاپ سیلندرهایی که حکاکی شده داخل مرکب رقیق می رود و سپس با یک تکه به نام داکتربیلد و قرارگرفتن حین مورد نظر داکتربیلد و سیلندر چاپ حاصل می شود.

از محاسن این نوع چاپ، سرعت بالا و کیفیت بالا را می توان اشاره کرد و از معایب آن به چاپ حروف به صورت نقطه و استفاده از مرکب وابسته به حلال و این که در تیتراژ پایین هم مقرون به صرفه نیست.
استوانه های چاپ شامل حفره هایی هستند که این حفره ها به ۳ دسته تقسیم می شود:
۱-حفره هایی که اندازه دهانه و عمق آنها متغیر می باشد ۲-حفره هایی که اندازه دهانه برابر ولی عمق متغیر ۳-حفره هایی که عمق برابر ولی اندازه دهانه متغیر است. تعداد این حفره ها در ۱ اینچ مربع ۵۰۰/۲۲ می باشد و تفاوت بین اندازه دهانه و عمق حفره ها باعث
به وجود آمدن سایه روشن ها و چاپ شدن تراکم های متفاوتی از تصویر می شود.

چاپ نگارین از این تکنولوژی استفاده کرده و قادر به چاپ در تیراژ بالا می باشد.البته در اصفهان این نوع چاپ در شهرک های صنعتی در کارخانجات استفاده شده و چاپ نگاری قادر به انجام این نوع چاپ می باشد و مشتریان این نوع چاپ دراصفهان که شهر صنعتی می باشد زیاد است .

چاپ نگارین موفق به فعالیت در زمینه چاپ روی صنایع غذایی و … می باشد که اکثر نیاز در اصفهان توسط رشته چاپ هلیو تامین می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
چت در واتساپ
پیام خود رادر واتساپ برای ما ارسال کنید